Siri, telefona olan bağımlılığımızı azaltacak / Efela İletişim Telefon & Bilgisayar Teknik Servis -Cep Telefonları, Ekran Yenileme, Ekran Değişim, Cam Değişimi, Apple, Samsung, Huawei, General Mobile, Xiaomi, Lenovo, LG,Sony, Asus, HTC, Vestel, Casper, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone,
Bugün 13 Nisan 2021, Salı         
Bizi Takip Edin!   
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
3
2.493
Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine son derece önem veren Efela İletişim, bu anlayışını satış sonrası hizmetlerinde de devam ettirmektedir.
Değerli müşterimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve izlenebilirlik açısından hafta içi 9.00 - 21.00 saatleri arasındaki servis taleplerinizde Servis Merkezimiz ile irtibata geçmenizi rica ederiz

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Siri, telefona olan bağımlılığımızı azaltacak
15 Haziran 2019, 11:09

Apple WWDC 2019’da yeni işletim sistemlerini ve yenilikçi cihazlarını tanıtmış, bizleri bu işletim sistemleri ile gelen özellikler sayesinde heyecanlandırmıştı. WWDC 2019’da herkesin en çok beklediği yeniliklerden biri de iOS 13 oldu. iPhone’lar için gelen bu yenilikler çoğu kullanıcı tarafından yetersiz bulunsa da bunlardan bazıları da kullanıcılar tarafından olumlu bulundu. Beğenilen yeni özelliklerden birisi de Siri mesaj okutma ve bunların kullanıcıların isteklerine göre detaylandırması.

 

iOS 13 bir derdi daha bitiriyor!

Siri ile mesajları okutmaiOS 13 ile beraber gelen en önemli yeniliklerden birisi olacak. iPhone kullanıcıları, telefonlarını iOS 13’e güncelledikten sonra AirPodsveya Powerbeats Pro kulaklarını telefonlarına ilk kez bağladıkları zaman karşılarına otomatik bir bildirim gelecek. Bu bildirimde, Siri ile anons özelliğininetkinleştirip etkinleştirmediği kullanıcılara sorulacak. Bu ayarın açılması ile beraber kullanıcılar, telefonlarına gelen mesajları dinleyebilecek ve isterlerse cevaplayabilecek.

Kullanıcılar, yeni özelliği kullanırken farklı kişilerin mesajları için özelleştirebilecekler. Gelen ayarlar ile beraber, mesajların kimden geldiğine göre ayrım yapılabilecek. Örneğin gelen seçeneklerde, son arayanları seslendir, kişileri seslendir gibi seçenekler mevcut. Bu seçenekler ile beraber herhangi bir tanıtım mesajı veya yabancı mesajı dinlemek zorunda kalmayacağız.

Kullanıcılar iOS 13‘ün gelmesi ile beraber ayarlar kısmından bildirimler sekmesinde bulunan Siri ile duyuru mesajları seçeneği ile bahsettiğimiz özelliği kullanabilecekler. Burada bulunan diğer ayalardan da özelleştirilmeler yapılabilecek.

Son aramalar seçeneği, Siri’nin son görüşmelerden gelen mesajları okumasını sağlıyor. Aktif olarak bir arkadaşınızla sohbet ediyorsanız, o arkadaşınızdan gelen uyarıları duyacaksınız ancak başka bir kişiden gelen mesaj size Siri tarafından okunmayacak.

Tüm kişiler seçeneği ile Siri, sadece rehberinizde bulunan kişilerden gelenmesajları okuyacak.

Son seçenek ise sık kullanılanlar seçeneği. Bu seçenek ile favori kişilerinizden gelen mesajlar dışında herhangi bir mesaj okunmayacak. 

iOS 13 için gelen yeni özelikler hakkında neler düşünüyorsunuz?